Aktualności

Dnia 24 czerwca 2017 mury naszej szkoły gościły absolwentów, gości i uczniów, którzy licznie przybyli, by spotkać się, odnaleźć wspomnienia minionych lat. Uroczystości rozpoczęły się w kościele parafialnym uroczystą mszą świętą, następnie wszyscy, na czele z Iłżecką Orkiestrą Dętą, przeszli do szkoły. Tutaj, po przemówieniach i części artystycznej, była okazja do radosnych spotkań, rozmów, wspomnień… Chętni, z panem Pawłem Nowakowskim, zwiedzili wzgórze zamkowe i malinowy chruśniak, pamiętający ślady Bolesława Leśmiana.

Dziękujemy za liczne przybycie, serdeczną atmosferę i zapraszamy do obejrzenia galerii fotografii (zdjęcia wykonali: Kacper Nobis, Agata Gaik, Angelika Zychowicz, Julia Zychowicz, Jakub Celuch, Bartosz Kucharski, Barbara Celuch)

Galeria zdjęć

Przebieg Jubileuszu 80-lecia LO w Iłży

9.00 – Rejestracja uczestników i otwarcie kawiarenki (sala nr 11 i 12 na parterze)
9.30 – Wyjście na cmentarz i zapalenie zniczy na grobach zmarłych nauczycieli (zbiórka przed wejściem głównym szkoły, ul. Jakuba Starszego)
10.45 – Wymarsz Sztandaru Szkolnego wraz z absolwentami i gośćmi do Kościoła
11.00 – Msza Święta, a po niej powrót do szkoły na czele z Iłżecką Orkiestrą Dętą
12.30 – Akademia z okazji Jubileuszu na sali gimnastycznej
13.55 – Wspólne zdjęcie uczestników Jubileuszu na wewnętrznym dziedzińcu szkoły
14.00 – Obiad dla uczestników Jubileuszu (budynek MODN – dawny internat)
15.30 – Zwiedzanie Zamku i Malinowego Chruśniaka – przewodnikiem będzie Paweł Nowakowski (prezes Iłżeckiego Towarzystwa Historyczno-Naukowego) – zbiórka dla chętnych przed głównym wejściem szkoły, ul. Jakuba Starszego
19.00 – Bal uczestników Jubileuszu w sali Anatol

Przez cały czas Jubileuszu otwarty będzie budynek szkoły, sale lekcyjne, teren szkoły, gdzie można odbywać spotkania klasowe.
Po części oficjalne w pobliżu Sekretariatu będzie można indywidualnie wykonać zdjęcie „towarzyskie” i zamówić papierowe odbitki.

Szanowni Absolwenci i goście, którzy przyjadą na uroczystość Jubileuszu samochodami proszeni są o parkowanie aut na parkingach:

  • na ulicy Jakuba Starszego
  • na ulicy Jakubowskiego
  • na ulicy Orła Białego (w pobliżu Domu Kultury znajduje się duży parking)

 

Dostajemy od Państwa pytania dotyczące możliwości rezerwacji noclegu.

Międzypowiatowy Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Radomiu z siedzibą w Iłży, mieszczący się w dawnym budynku Internatu LO, dysponuje jeszcze wolnymi pokojami z łazienkami.

Kontakt: http://modn.radom.pl , e-mail: modn@modn.radom.pl, tel. +48 48 365 48 38

Otrzymaliśmy prośbę o wyodrębnienie informacji o kosztach udziału w Jubileuszu, które są dostępne obecnie w formularzu zapisu.

  • udział tylko w części oficjalnej – 60 złotych
  • udział w części oficjalnej i Balu absolwenta – 210 złotych
  • udział tylko w Balu absolwenta – 150 złotych

Zapraszamy do zapisywania się!

Szkolny Konkurs Talentów 2016

W menu po prawej stronie zamieściliśmy link do strony internetowej Jubileuszu 70-lecia naszego Liceum. Strona zawiera szereg archiwalnych fotografii, które otrzymaliśmy od absolwentów i nauczycieli.

Jeśli ktoś z Państwa chciałby podzielić się fotografiami, które posiada w swoich zbiorach prosimy o ich zeskanowanie lub sfotografowanie smartfonem, opatrzenie stosownym komentarzem i przesłanie do nas na adres lo@loilza.pl z tytułem – „archiwalne fotografie”

 

Dyrekcja, Rada Rodziców, Grono Pedagogiczne oraz Uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Iłży mają zaszczyt zaprosić na Jubileusz 80-lecia szkoły, który odbędzie się w dniu 24 czerwca 2017 roku w murach naszej szkoły.